Viyana'da camiye saldırı yapma anı

Viyana'da saldırganlar bu seferde Viyana'da camiye saldırıda bulundular. Camiye saldırı anı ise güvenlik görüntülerine yansıdı.

Viyana'da camiye saldırı yapma anı
Editör: No Haber
03 Şubat 2022 - 01:54 - Güncelleme: 03 Şubat 2022 - 01:56
İçindekiler;


ATİB Merkez Camisine Saldırı


Viyana'da kimliği belirsiz kişiler tarafından, ATİB Merkez Camisi'ni hedef aldılar. ATİB Başkanı Sayın, Fatih Yılmaz bu saldırıya ilişkin yaptığı bu açıklamada, "ATİB Merkez Camisi'nin ilk giriş katındaki camların kırılıp ve parçalanması suretiyle bir saldırıda bulunulmuştur. Güvenlik Kamera kayıtlarından elde edilen canlı görüntülere göre ve bu şahıslar saldırı esnasında ise terör örgütünün yaptığı işareti yapmaktadırlar.
 

Viyana camiye Saldırı Anı Kamerada


3 ayların başlangıcı olan böyle bir güzel günde buradaki yaşan millet varlığımızın dişinden tırnağından artırarak inşa ettikleri merkez camimize yapılan alçak saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Viyana'da camiye saldırı

Güvenlik güçleri ile birlikte irtibata geçilmiş olup, ve de suçlu olan faillerin bir an önce Güvenlik güçleri tarafından yakalanıp ve hak ettikleri cezalarının verilmesi talebi kendilerine arz edilmiştir" dedi.
 

Camiye saldırı


Türkiye'nin Camisi olan, Viyana Büyükelçisi Sayın, Ozan Ceyhun bu saldırıya alakalı yaptığı açıklamada, ATİB yöneticilerinin ise emniyet güçleriyle birlilte olarak gerekli girişimlerde bulunduğunu bizlere belirtti. Büyükelçi Ozan Ceyhun, Türkiye'nin Viyana Başkonsolosu Sayın, Cafer Mert Özmert'in de ATİB'i bizzat yanına gidip ziyaret ederek bilgi aldığını basına aktardı.
 

Camiye alçakca saldırı


Sayın Ceyhun, "Avusturya makamlarından beklentimiz ise, bu olay anına ilişkin Camiye saldırı yapma anın görüntüleri güvenlik kamera kayıtlarını da bizzat değerlendirerek, 2 kişi olduğu kayıtlarda görülen maskeli saldırganları tespit edip adalete teslim etmesidir" diye dile getirdi.
 

Viyana'da camiye saldırı


Dün gece geç saatlerde gerçekleşen bu saldırı saat 01:30 gibi maskeli olan 2 kişi tarafından ATİB Genel Merkezi binasına tekme atarak saldırıyı gerçekleştirilen 2 şahız çok sayıda cam kırılmıştır. Viyana'da camiye Bu sabah olay yerinde ise incelemede bulunarak ATİB Yönetimine çok büyük bir geçmiş olsun dileklerimizi de ilettik diye söyledi. Dün "Camiye saldırı" yapanları görüntü kayıtları ise güvenlik güçlerince incelemeye alındı. En kısa zamanda yakalanmalarını arz ve talep ediyoruz.

Nohaber.com takip ediniz. Sizlere Son dakika haberlerini anında yayınlaya bilelim.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum