Toplu ulaşıma zam geliyor! 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanı duyurdular

Toplu ulaşıma zammı geldi, Akaryakıt da olan zamlar yüzünden Toplu Ulaşıma Zam uygulanılacak .

Toplu ulaşıma zam geliyor! 11 CHP'li büyükşehir belediye başkanı duyurdular
Editör: No Haber
11 Mart 2022 - 20:41 - Güncelleme: 11 Mart 2022 - 20:42
Toplu Ulaşıma Zam geliyor, Akaryakıta ciddi zam artışı geldiğinden dolayı Toplu taşıma araçlarına büyük zam uygulanılacak.
 

TOPLU ULAŞIMA ZAM KARARI!

Toplu Ulaşıma Zam; Şöyle açıklamak gerekirse, yılbaşından bu yana 70 gün içinde akaryakıt ücretlerinin neredeyse %94'ten fazla arttığına dikkat çekilerek, artık belediyelerin toplu taşıma hizmetlerini nerdeyse kaldıramayacak düzeye geldiklerini belirtiler.
"Toplu ulaşıma zammı geliyor" sorusuna yanıt vermek gerekirse evet toplu taşımaya zam olucak.
Akaryakıt zamlar yüzünden, toplu taşımada kullanılan akaryakıtta en azından hiç ÖTV alınmaması yönünde yaptıkları taleplerin karşı tarafa bildirildiği halde defalarca reddedildiği söylenilirken, belediyeler olarak ne yazıkki toplu ulaşımlara zam yapmak zorunda kaldıkları dile getirdi.
 

"MAALESEF VATANDAŞLARIMIZA YANSITMAK DURUMUNDA KALACAĞIZ"

Ekrem İmamoğlu (İstanbul), Mansur Yavaş (Ankara), Tunç Soyer (İzmir), Zeydan Karalar (Adana), Yılmaz Büyükerşen (Eskişehir), Özlem Çerçioğlu (Aydın), Muhittin Böcek (Antalya), Osman Gürün (Muğla), Vahap Seçer (Mersin), Kadir Albayrak (Tekirdağ) ve Lütfi Savaş‘ın (Hatay) imzasıyla yayımlanan açıklamada, Akar yakıt zamları üzünden "Toplu ulaşım ücretlerine bu yakın zamanda büyük ciddi artışlar olması artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir. Bunları söylerken Üzülerek ifade ederiz ki, bizim elimizde olmayan nedenlerle bu artışları istemiyerek vatandaşlarımıza yansıtmak durumunda kalacağız." denildi, Açıklamasında.

Toplu ulaşıma 'ciddi zam' geliyor!

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum