Silinen Dosyaları Geri Getirme

Silinen Dosyaları Geri Getirme, Dosyaları yanlışlıkla silmek kolaydır ve bazen yedekleme yoktur. Paniğe kapılmayın. Windows makinenizdeki silinen dosyaları geri getirmek için kullanılabilecek birkaç yöntem aşağıda açıklanmıştır.

Silinen Dosyaları Geri Getirme
Editör: No Haber
02 Mart 2022 - 21:50 - Güncelleme: 02 Mart 2022 - 21:51

Hızlı ve Kolay Yöntem: Windows 11/ 10 / 8 / 7'de Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılabilir


Windows 11/10/8/7 Bilgisayarda silinen dosyaları kurtarmanız gerektiğinde bakmanız gereken ilk yer Geri Dönüşüm Kutusu'dur. İşletim sisteminin silinen öğeleri geçici olarak depolamak için kullandığı özel bir klasördir, böylece hızlı ve kolay bir şekilde kurtarılabilirler. Dosyaları Windows 10/11'deki Geri Dönüşüm Kutusu'ndan geri yüklemek için bu yönergeleri izleyin.

Windows'ta silinen dosyalar Geri Dönüşüm Kutusu ile nasıl kurtarılabilir:

1- Simgesine tıklayarak Geri Dönüşüm Kutusu'nu açın.
2- Kurtarmak istediğiniz dosyaları arayın.
3- Kurtarmak istediğiniz dosya veya klasörü sağ tıklatın.
4- Öğeyi özgün konumuna kurtarmak için menüden Geri Yükle seçeneğini belirleyin. Başka bir yöntem, dosyaları Geri Dönüşüm Kutusu'ndan masaüstüne veya başka bir depolama konumuna sürüklemektir.
 

Yöntem 1. Dosya Kurtarma Yazılımı ile Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılabilir

1. Windows için Disk Drill'i Karşıdan Yükleme ve Kurma
Windows için Disk Drill'i web sitemizden indirin. Yazılımı yükledikten sonra çalıştırın ve Windows PC'nizdeki silinen dosyaları kurtarmak için aşağıdaki adımları izleyin. Silinen dosyaları, uygulamanın Basic sürümü tarafından kapsanan 500 MB'ın altındaysa veya veri kaybından önce sürücünüzde Kurtarma Kasası'nı etkinleştirdiyseniz, Windows için Disk Drill ile ücretsiz olarak kurtarabilirsiniz.
 

Sürücüyü seçin ve kayıp dosyaları arayın

Disk Drill tarafından görüntülenen listeden silinen dosyaları kurtarmanız gereken sürücüyü veya bölümü seçin. Sürücünün tamamını taramak daha eksiksiz kurtarma sonuçları üretir. Yazılım, neredeyse her tür disk tabanlı depolama cihazından kayıp dosyaları geri alabilir. Kurtarma konumunu seçtikten sonra, aracın silinen verilerinizi bulacak karmaşık tarama algoritmalarını başlatmak için Kayıp verileri ara düğmesini tıklatın.

Silinen Dosyalar

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum