Muğla ilçesine Sağanak, su baskınlarına neden oldu

Muğla ili ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağışlar sürekli devam ediyor. Ayrıntılı bilgiler aşağıda...

Muğla ilçesine Sağanak, su baskınlarına neden oldu
Editör: No Haber
10 Ocak 2022 - 18:07 - Güncelleme: 11 Ocak 2022 - 15:48
Muğla ili ve ilçelerinde etkili olan sağanak yağış, yaşamı olumsuz şekilde etkiliyor. Menteşe ilçesinde ise 24 saatte yaklaşık metrekareye 54 kilogram yağış düştü. Bu ilçede 3 gündür etkili olan yağışlar nedeniyle Düğerek, Yaraş, Ortaköy, Yeniköy mahalleleri ile Karabağlar Yaylası cevresinde ki bazı tarım alanlarınada sular bastı. Köyceğiz ve de Ortaca ilçelerinde de bazı tarım arazilerinide, narenciye ve nar bahçelerinide sularla doldu.

Son 24 saatte yaklaşık metrekareye 83,5 kilogram yağışın düştüğü görüldü. Marmarisin ilçesinde ise İçmeler ve Hisarönü mahallelerinde bir den fazla evin bahçesini su bastı. Belediye ekipleri, suların geri çekilmesi için çalışmalara başladı. Marmaris'te yağan sağanak sonrası yüksek kesimlerden gelen çamurlu su şeklinde, dolayısıyla denizin rengi ise kahverengiye dönüştü. Yatağan Muğlanın ilçesinde, daha önce kurumuş olan dereler ise yağan yağışın etkisiyle dereler yeniden akmaya başladı. İl genelinde ise yağışlar aralıklarla sürmeye devam ediyor.

Nohaber.com ekibi olarak sizlere havva durmunu ve yağışları anlık olarak takip ediyoruz. Nohaber.com'da sizlerde takip edebilirsiniz. Gelen Bildirimlere izin veriniz. Anlık sondakika gelişmelerden haberdar olunuz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum