Mercedes Benz Vision EQXX elektrikli 2022 Özellikleri tek şarjla 1000 kilometre

Mercedes-Benz Vision EQXX, özellikleri tek şarjla 1000 kilometre yapan aracı sizlere tanıtacağız. İşte o aracımız...

Mercedes Benz Vision EQXX elektrikli 2022 Özellikleri tek şarjla 1000 kilometre
Editör: No Haber
05 Ocak 2022 - 23:29 - Güncelleme: 07 Ocak 2022 - 20:54
Merakla beklenen Yeni Mercedes Vision EQXX, 0.17 Cd’lik rüzgar direnci ve bataryalarındaki enerjinin %95’e kadarını nerdeyse tamamını tekerleklere ulaştırabilmesiyle 1000 km’lik menzile ulaşabilecek derecede üretildi.
Mercedes Benz'in tanıttığı Vision EQXX enerji verimliliğini ve tamamen yeni bir seviyeye taşıymayı gönülden hedefliyor. Mercedes Markanın mühendis ve tasarımcılarının inanılmaz vermiş olduğu çabaları ile, dijital simülasyonlara dayanan gerçek yaşam koşullarında, 100 kilometrede güçlü bir 10 kWh’in altında tüketim ve tek bir şarjla ise 1.000 kilometrenin üzerinde menzil ile kWh başına 9.6 km’nin üzerinde verimlilik elde etmiş oluyor. Yapılmış olan 18 ayda boş bir kağıttan tamamlanmış araca dönüşen muhteşem bir proje; Stuttgart dışında, Formula 1 ve dünyanın dört bir yanındaki start-up’lar, ortaklar ve kurumlardan muhteşem işbirliği ile tamamlandı.

Öncü güç ve aktarma sistemleri

Nerdeyse Yaklaşık 150 kW gücündeki süper güçlü verimli elektrikli güç-aktarma sistemi bu inanılmaz uzun mesafe koşucusunun temelini oluşturan gücü kaliteliği ve dayanıklılığı sağlıyor. Tasarımcı ekip, verimlilik, enerji yoğunluğu ve ileri mühendisliğin vermiş olduğu harika tasarımı kusursuz birleşimine sahip bir elektrikli güç-aktarma ve sistemi oluşturma hedefiyle yola çıktı %95 verimlilik hedefine kolayca ulaştı. Bu, bataryadaki yüksek enerjinin %95’e kadar tekerleklere ulaşması anlamına geliyor.

En iyi ve de En verimli içten yanmalı güç-aktarma sisteminde %30 veya ortalama bir uzun mesafe koşucusunda yaklaşık %50 olduğu düşünüldüğünde, bu değer ise daha da anlam kazanıyor. EQXX’teki elektrikli güç-aktarma sistemi, yeni nesil silikon karbürlere sahip olan elektromotor, şanzıman ve güç elektroniğinden oluşan harika özel bir ünite. Güç elektroniği ünitesi ise bekelen hayranların karşısına yakında çıkacak olan Mercedes-AMG Project ONE hiper otomobilindeki üniteyi esas alıyor.

Nohaber.com ekibi olarak sizlere Mercedes-Benz Vision EQXX, özelliklerini tanıtık bizleri takip ediniz. Bildirimleri kabul etmeyi unutmayınız. İyi okurlar dileriz. Değerli okuyucularımız.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum