Kırıkkale Üniversitesi'nde 'taciz' iddiasına soruşturma Öğretim görevlisi olan H.Ö

Kırıkkale Üniversitesi'nde Öğretim görevlisi olan H.Ö 'taciz' iddiasına soruşturma başlatıldı. Haberin ayrıntılı bilgileri aşağıdaki metnimizde yer almaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi'nde 'taciz' iddiasına soruşturma Öğretim görevlisi olan H.Ö
Editör: No Haber
12 Ocak 2022 - 19:52 - Güncelleme: 12 Ocak 2022 - 19:54
Kırıkkale Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan H.Ö.’nün sosyal medyada olan öğrencilere cinsel içerikli mesajlar attığı iddia edildi. Öğrencilerin H.Ö.'nün attığı çirkin mesajları sosyal medyanın hesaplarından paylaşması üzerine Kırıkkale Üniversitesi Rektörlüğü hakkında idari soruşturma başlattı. Öğretim görevlisi olan H.Ö.'nün, 17 Ocak itibarıyla emekliye ayrılacağını da söyledi.

CHP'Lİ ÖNAL: SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

CHP Kırıkkale Milletvekili Sayın Ahmet Önal, yazılı açıklamasında bahsetmişti söz konusu olayın herkesi rahatsız ettiğini söyleyerek, "Neredeyse 30 yılı aşkın geçmişi, 35 bin öğrencisi ve yüzlerce öğretim üyesiyle şehrimizin göz bebeği incisi olan üniversitemizin akademik kariyer, bilimsel tez ve de makalelerle öyle anılması gerekirken böylesine elim bir olayla anılması güzel şehrimiz açısından da çok büyük talihsizliktir. Kırıkkale Üniversitesi yönetimi olarak yaptığımız görüşme neticesinde, 2 hafta önce konunun kendilerine yansıdığı, akabinde üniversite rektörlüğünce gerekli olan soruşturma işlemlerine başlandığı ve de bitme aşamasına geldiği ve ayrıcada bu konunun hassasiyetle takip edildiği bilgisi verilmiştir, dedi sayın Milletvekilimiz.
Nohaber.com' da size gelen bildirimlere izin veriniz. Sizlere daha hızlı bir şekilde haberleri son dakika anlık olarak bildirelim. iyi okurlar

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum