İstanbul: Beşiktaş Ortaköy'de yangın! Video izle

İstanbul Ortaköy Mecidiye Mahallesi Gözlükçü Sokakta bulunan üç katlı ve ahşap binada saat 15.00 sıralarında henüz cevabı bilinmeyen bir nedenle yangın meydana çıktı. 85 vede 75 yaşlarında olan karı kocanın yaşadığı öğrenilen binadan çıkan dumanları gören komşular, evdeki yaşlı çiftleri kurtarmak için içeri girdi.

İstanbul: Beşiktaş Ortaköy'de yangın! Video izle
Editör: No Haber
29 Ocak 2022 - 19:20 - Güncelleme: 29 Ocak 2022 - 19:24

Beşiktaş Ortaköy'de yangın!


Dışardaki Vatandaşların müdahalesiyle 75 yaşında olan Teyze Nazmiye Kaba dışarı çıkartıldı ancak binadan yükselen dumanlar vede alevler solunum cihazına bağlı olduğu öğrenilen 85 yaşındaki amca Şakir Kaba'ya ulaşılmasını engelledi. İhbar üzerine olay yerine anında gelen itfaiye ekipleri ise alevler içindeki olan binaya çabucak müdahale etmeye başladı.

85 yaşında olan Şakir Kaba yangında orada hayatını kaybetti


İtfaiye ekipleri neredeyse yaklaşık bir saatlik çalışma sonucu yangını söndürdüler. Yanan Binaya giren sağlık ekipleri içeride mahrus kalan ve KOAH'lı olduğu öğrenilen Şakir Kaba'nın maalesef hayatını kaybettiğini belirledi. Soğutma çalışmalarının tamamlanmasının ardından olay yeri inceleme ekipleri de bina içindeki çalışmalarınıda başladı.

Amca Makineye bağlı olduğu için onu kurtaramamışlar


Yangın olay yerinde hayatını kaybeden Şakir Kaba'nın damadı olduğu öğrenilen İzzet Demirel, “Ben başka bir yerde oturuyordum dedi. Bana haber veren komşular kayınpederimin evinin yandığını haber verdi ve söyledi. Kayınvalideyi ise orada komşular kurtarmışlar fakat kayınpeder içeride kalmış dediler. Şakir Kaba, makineye bağlı olduğu için onu kurtaramamışlar. Şu an hala içeride. Yangının nereden kaynaklandığını ve neyden çıktığını bilemiyorum. Burada birlikte karı koca yaşıyorlardı. Biz gelip gidip yemeklerini veriyorduk, ilaçlarını kullandırıyorduk” dedi.

Yaşlı teyzeyi bizler çıkardık fakat yaşlı amca ise içeride kaldı


Nazmiye Teyzeyi içeriden çıkardıklarını ama Şakir Amcayı ise kurtaramadıklarını söyleyen Murat Arslan isimli vatandaş ise “Orada Yangın tüpü istendi. Hemen alıp koşarak acil ikinci kata çıktım. Ve orada bir anda patlama oldu ama ne patladığını bilemiyorum. Yaşlı Nazmiye teyzeyi dışarı çıkardık ama yaşlı amca ise içeride kaldı çıkaramadık. Bir şey yapamadık. Sonra da orada her yanı alev sardı” diye konuştu. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmaları sürerken orada polisin de yangınla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi

Nohaber.com Tarafsız Habercilik ve Medya yayıncılığı. Bizleri Takip ediniz. Bildirimlere izin veriniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum