Halil Falyalı Kimdir, Öldü mü, Kim Öldürdü - Mobese Kameraları

Sedat Peker'in çektiği videolarda adı geçen Halil Falyalı Kimdir hakkında tüm bilgiler, Halil Falyalı Öldü mü ve Kim Öldürdü, bu sorulan soruların cevabını sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Halil Falyalı Kimdir, Öldü mü, Kim Öldürdü - Mobese Kameraları
Editör: No Haber
22 Şubat 2022 - 20:54 - Güncelleme: 22 Şubat 2022 - 20:55

İçindekiler;

 

Öldü mü, Kim Öldürdü


Halil Falyalı kimdir, merak edenler için, Organize suç örgütü lideri olarak suçlanan Mafya Sedat Peker'in çektiği bu videolarda da ismi geçen Halil Falyalı, Girne'deki kaldığı otelinden Çatalköy'e gittiği o sırada içinde ise eşinin ve de şoförünün bulunduğu konvoya ise uzun namlulu silahlarla saldırı gerçekleştirildi. Gelelim şimdi bu Halil Falyalı kimdir? Halil Falyalı öldü mü ve kim öldürdü. Sorusuna yanıt verelim hemen.
 

Halil Falyalı Kimdir

 

Öncelikle Falyalı'yı tanıyalım;


Mafya lakabı olarak anınan Sedat Peker'in yayınladığı videolarda ise Sayın Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım ve Mehmet Ağar'la birlikte olarak uyuşturucu ticareti yapmakla olarak suçladığı isimlerden biri de Halil Falyalı, Doğum yeride Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti doğumludur. Sedat Peker, Halil Falyalı'yı ise kokain ticareti yapmakla falyalıyı suçladı. Sedat Peker, ağın merkezinde olarak yer alan hemen hemen adlardan birinin de Halil Falyalı olduğunu kesin olarak dan iddia etti.

Neredeyse Yaklaşık olarak 20 yıl önce KKTC'de kumarhane güvenliği olarak dan işe başlamıştı  Halil Falyalı ise Kıbrıs'taki Les Ambassadeurs Hotel & Casino'nun otelin sahibi olarak orada biliniyor.

Halil Falyalı ve Hüsnü Falyalı kardeşler, 2019 yılında İngiliz kulübü Fulham'ın parayla satın alacaklarına dail sosyal medya haberler de gündem olmuştu. Halil Falyalı ve Ali Falyalı'nın, iş insanı olan Şaban Emre'yi asfalt ihalesine bile girdiği için onu tehdit ettikleri iddiası adına  gözaltına alındı ve ancak serbest bırakıldıkları söylenilmişti.

Bu İddialara göre ise; Halil Falyalı, evinin yakın çevresine arazi aracıyla gelen şahıslar tarafından otomatik olan silahlarla defalarca tarandı. Saldırganlar ise bu olay yerinden  sürat teknesine binerek kaçtılar.

Yapılan bu Saldırı sonrası Halil Falyalı'nın şöförü olan Murat Demirtaş orada olay yerinde hayatını son verirken Halil Falyalı ise orada ağır şekilde yaralandı. Halil Falyalı ise Dr.Burhan Nalbantoğlu Hastanesi'ne ardından sonra YDÜ Hastanesi'ne sevk edildi fakat yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı basına bildirildi. Halil Falyalı'nın bindiği  aracı, daha kimliği belli olmayan belirsiz kişi veya kişilerce otomatik silahlarla ateş atıp tarandığı da öğrenildi.
 

Halil Falyalı Suikaste Mi Uğradı


Bu olayın hemen ardından suikastın işlendiği bölge anında görüntülendi. Olay yerini sürekli ara vermeden inceleyen polis ekipleri baktığı bölgede 50'den fazla olarak kovan buldu. Asayiş Polis ekiplerinin de olay yerindeki incelemeleri de sürerken, yetkililerden bu konu üzerine henüz herhangi bir açıklama da bulunmadığı da kaydedildi.
 

Mobese Kameraya Yakalandılar


Halil Falyalı'yı Kİm Öldürdü, otomatik olan silahlarla ateş açıp ve tarayan bu silahlı saldırganların adadan ise sürat teknesi ile birlikte ayrıldığını öne sürüldü. Ve ayrıca Halil  Falyalı'yı öldüren bu suikast timi de oaradaki MOBESE kameralarına bile yakalandı.

İşte bu Mobese kameraya yakalanan saldırganların görüntüleri;

Halil Falyalı Kimdir, Öldü mü, Kİm Öldürdü
Halil Falyalı Öldü mü, Kİm Öldürdü
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum