Ekmek ne kadar? Ekmek kaç para? oldu 2021 - Ekmek 4 TL

Her gün sofraların vazgeçilmezi olan taş fırın ekmeği, fiyatlarına ne zaman zam yapılıp yapılmadığıyla gündemde.  Ekmek fırınları ve federasyonların belirlediği tutarın altında veya üstünde satış yaptığı takdirde ise cezai işleme tabi tutuluyor. İşte, o illere göre ekmek fiyatları. Aşağıda devam etmekte...

Ekmek ne kadar? Ekmek kaç para? oldu 2021 - Ekmek 4 TL
Editör: No Haber
23 Kasım 2021 - 02:01
Nohaber.com'un haberine göre, Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, ekmek satan fırıncı esnafının girdi maliyetlerinin özellikle 6. aydan sonra da yükseldiğini belirterek, "Fırıncı esnafımızın daha iyi  kazanması ve ayakta durabilmesi için ve tüketici olan vatandaşımızı da göz önüne alarak ülke genelinde ise 10 lira olan ekmeğin kilogram fiyatının 12 liranın üzerinde olmaması için de odalarımıza genelge gönderdik." dedi. Sayın Başkan.

Normal Ekmek İstanbul’da ne kadar? oldu
Türkiye, Her ildeki üreticilerin kendi maliyetlerin doğrultusunda ise ekmek fiyatlarının belirleyeceğinin söyleyen Sayın Balcı, "İstanbul'da 230 gram olan ekmek için arkadaşların ise 2,5 lira talepleri var, yani yüzde 19 olarak bir artışı meydana getiriyor. Ankara'da ise 200 gram olan ekmek 2 lira 25 kuruş olduğunda bu da kilogramı da tam olarak 11 lira 25 kuruşa denk geliyor. Bu o vilayetteki girdilerle alakalı bir durum." dedi.

Un fiyatı ne kadar? oldu
Un Maya fiyatlarının yaklaşık son 5 yılda ise yüzde 300 arttığının belirten Balcı, un fiyatlarının son olarak 135 liradan 220 liraya çıktığını eğer baz aldığımızda işletme giderlerinde de %200 civarında fiyat yükseldiğini dile getirdi. Sayın Halil İbrahim Balcı, ekmekteki bugüne kadarki fiyat artışının halkı mağdur edecek seviyede olmadığını iddia etti açıklamalarında.


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum