Antalya'da toplu ulaşıma %25 zam yapıldı - Antalya Yüzde kaç zam yapıldı toplu ulaşıma

Antalya'da toplu ulaşıma %25 zam yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ne kadar ücretleri oldu yüzde kaç zam yapıldı, taşımanın bilgileri metinden yer almaktadır.

Antalya'da toplu ulaşıma %25 zam yapıldı - Antalya Yüzde kaç zam yapıldı toplu ulaşıma
Editör: No Haber
12 Ocak 2022 - 20:49 - Güncelleme: 12 Ocak 2022 - 21:50
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı UKOME Şube Müdürlüğü sekreteryasının organizesinde Ulaşım Koordinasyon Merkezi Başkanlığı (UKOME) Genel Kurulu bugün toplandı. Birçok kurum ve de kuruluştan temsilcinin de yer aldığı toplantıda da ulaşım ve de esnafının da zam talebi görüşülüp değerlendirildi. Genel Kurulunun Alınan kararla birlikte toplu ulaşıma yaklaşık %25 oranında zam gerçekleştrildi.

Genel Kurulu Kararla birlikte 4 TL 10 kuruş olan tam biniş ise toplu taşıma ücreti ise şimdi 5 TL 20 kuruşa çıktı. Şimdi 3.65 TL olan emekli vede öğretmenlerin taşıma ücreti ise 4.50 TL ve 2.40 TL olan öğrenci şimdi ise 2.65 TL olurken, aktarma ücreti artık 1.50 TL oldu. Ve öte yandan ise UKOME karar alınan toplantıda öğrenci servisleri ile birlikte ilçelerdeki toplu taşıma ücretleri de artık %25 ile %29 oranlarında artış gösterildi.

Bu yapılan Yeni tarifenin 15 Ocak Cumartesi günü ise tüm ilçeler dahil uygulamaya konulacağı öğrenildi.
Nohaber.com'un ekibi olarak sizlere bu haberi aktardık bilgi ve görüşleriniz için habere yorum yapa bilirsiniz. Bildirimlere izin veriniz. iyi okurlar...

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum