ALES Puan Hesaplama 2021 (ÖSYM) YENİ SİSTEMİ SUNUYORUZ

ALES Puan Hesaplama 2021, 2021 ALES Puan Hesaplama sistemi sayfamızda açıklamada belirtik çok faydası var puan hesaplamanın.

ALES Puan Hesaplama 2021 (ÖSYM) YENİ SİSTEMİ SUNUYORUZ
Editör: No Haber
15 Kasım 2021 - 01:42 - Güncelleme: 08 Ocak 2022 - 02:15
"ALES Puan Hesaplama"
No haber Sistemi yardımı ile bizlere verilen güncel verilerle ALES puanınızı ve kaçıncı sıralamanızı hesaplayabilirsiniz. Puan Hesaplama sistemimiz ÖSYM’nin yaptığı ALES değişikliklerine tam uygun olarak veriler tasarlanmıştır sayfamız. Yeni olacak olan sınav sisteminde 50 Sözel, 50 Sayısal olmak üzere toplam da 100 soru olarak sorulmaktadır. Verilen 100 soru için 150 dakika bir süre verilmektedir sizlere, 1. ilkbahar dönemi ve 2. sonbahar dönemi olmak üzere ve yılda 3 kere sınav yapılmaktadır. Bu Yapılan Sınavlardan aldığınız puanları 5 yıl süre ile kullanma imkanınız vardır.

ALES Puan Türleri ve Katsayıları
Nohaber.Com ALES Puan Hesaplama sistemimiz sayısal ve sözel eşit ağırlık olmak üzere 3 puan türünün katsayılarına göre tasarlanmıştır. Ve 1 sayısal veya 1 sözel netinin yapmış olduğumuz puan türlerimize kazandırmış olduğu bu puan ne kadar oluyor aşağıdaki bulunan tablodan kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

ALES Puan Hesaplama

ALES En Yüksek Puan Kaç Oluyor?
Girmiş olduğunuz Sınavdan alabileceğiniz en yüksek puan ise "100" olarak belirlenmiştir. Doğru veya yanlışlarınızı girdikten sonra hem net sayılarınızı hem puan türlerine göre kaç puan aldığınızı kısaca öğrenebilirsiniz.

ALES Sıralama Hesaplama Nasıl Oluyor?
NohaberCom ALES puan hesaplama, sistemimizde kullanılan sıralamalar bu ÖSYM’nin yayınladığı ve vermiş olduğu yığınsal tablolar vede en son sınava giren öğrencilerin verisine göre düzenlenmiştir. Bu sıralama hesaplaması size kesin olarak tercih zamanı çok faydalı olacaktır. Demedi demeyin :) 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum