73 sanıklı 'Bataklık' davasında tutuksuz sanıklar savunma yaptı - Süleyman Soylu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından bizzat duyurulan Bataklık Operasyonu, 30 Haziran 2020'de başlatıldı. İşte o Ayrıntılar;

73 sanıklı 'Bataklık' davasında tutuksuz sanıklar savunma yaptı - Süleyman Soylu
Editör: No Haber
10 Ocak 2022 - 20:43 - Güncelleme: 10 Ocak 2022 - 21:33
Bu operasyon kapsamında 9 ülkede faaliyet gösterdiği belirtilen bu örgütün liderlerin isimleri Nejat Daş, Çetin Gören, Halil Aslantaş ile beraberinde 113 kişi daha gözaltına alındı. Uluslararası sularda taşımacılık yapan gemilerde tonlarca ağırlıklarla uyuşturucu ele geçirildi. Şüphelilerden Daş, Gören ve Aslantaş'ın da aralarından bulunduğu 26 kişi de tutuklandı.

28.5 YILDAN 52 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTEMİYLE ŞÜPELİLERE DAVA AÇILDI

Büyük şehir Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede ise verilen isim Nejat Daş ve Çetin Gönen örgüt lideri, 5 şüpheli örgüt yöneticisi, 53 şüpheli örgüt üyesi ve 13 şüpheli de örgüte üye olmamakla birlikte yardım eden pozisyonda yer almaktadır.

Toplam'da 73 şüpheli hakkında düzenlenen iddianame, Ankara 33'ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da kabul edilerek, şüpheliler hakkında 'çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, yönetmek, üye olmak' ve 'uyuşturucu satma ticaretinden elde edilen geliri de aklama' suçlarından 28,5 yıldan 52 yıla kadar hapis cezası istemiyle davası açıldı.

Nohaber.com'da sizlere gelen bildirimlere izin veriniz. Sizlere anlık olarak haberler ulaştıra bilmek adına.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum